Infografika na Walentynki

Zadaliśmy kilka pytań 1600 osobom w wieku pomiędzy 18 a 26 rokiem życia. Chcieliśmy się dowiedzieć ile osób obchodzi Walentynki ze swoją drugą połówką, jakie prezenty cieszą się największą popularnością, gdzie zostaną zakupione oraz jakiej będą wartości.

Zobacz naszą infografikę oraz tekst poniżej z wnioskami, które wyciągnęliśmy na temat zachowań zakupowych związanych z Walentynkami.

 

Infografika Walentynki 2016

Mężczyźni nie mają wygórowanych oczekiwań co do prezentu. Co więcej, najchętniej otrzymaliby prezent wykonany własnoręcznie – była to najczęściej podawana odpowiedź na pytanie dotyczące tego co chcieliby dostać.  Dobra książka lub film znalazły się na drugim miejscu. Wielu mężczyzn chciałoby również otrzymać elektronikę.

Okazuje się, że w przypadku pierwszej rzeczy z listy – prezentów wykonanych własnoręcznie, kobiety z chęcią je przygotowują i obdarowywują swoich partnerów. Jednak w przypadku filmów, książek czy elektroniki, które są często oczekiwane przez mężczyzn, nie są one równie często prezentem przekazywanym przez kobiety. Mężczyźni dostaną także o wiele więcej czekolady i słodkości, niż by tego chcieli. W tym aspekcie sytuacja wygląda podobnie w przypadku kobiet. Mężczyźni chcą też więcej fajnych kuponów na ekstremalne przeżycie lub sport. Takim przykładem może być skok w tunelu aeordynamicznym albo wyjście na lasertag.

Większość osób planuje zakup w sklepie tradcyjnym. Wynik ten jest zapewnie zawyżony przez odsetek osób kupujących kwiaty, które w zdecydowanej większości są kupowane w sklepach tradycyjnych.

Mężczyźni wydadzą na prezent więcej niż kobiety. Większość z nich wyda na prezent więcej niż 50 zł, z kolei zdecydowana większość kobiet wyda na niego mniej niż 50 zł.

 

Lubisz naszą infografikę? Podziel się nią na swojej stronie lub blogu albo udostępnij ja w Social Media.

Share on Facebook0Share on Google+0Pin on Pinterest0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *